Ndërlidhjet

TBILISI


Një delegacion i qeverisë ruse ka shkuar në kryeqytetin e Gjeorgjisë për të finalizuar marrëveshjen e tërheqjes së dy bazave ruse, brenda tri vitesh. Ambasadori i posaçëm rus, Lev Mironov tha se Moska është e vendosur për nënshkrimin e marrëveshjes me Gjeorgjinë. "Do ta konkretizojmë Deklaratën e nënshkruar më 30 maj. Do ta kthejmë në një Marrëveshje. Kemi ardhur të diskutojmë për këtë dhe çështje tjera", tha Mironov.
XS
SM
MD
LG