Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se 2 ushtarë amerikan janë vrarë dhe 8 të tjerë janë plagosur sot, në një sulm afër një baze në lindje të Afganistanit. Në deklaratën e ushtrisë thuhet se sulmi ka ndodhur në momentin e aterimit të një helikopteri në bazë.
Ndërkaq në Bukuresht, ministria rumune e Mbrojtjes, sot njoftoi se do të dërgojë edhe 400 trupa shtesë për forcat nderkombetare ne Afganistan.
XS
SM
MD
LG