Ndërlidhjet

STAVANGER/NORVEGJI


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld tha se Amerika ka nevojë për burgun e Guantanamos në Kubë, dhe Uashingtoni nuk do ta mbyllë atë.
Komentet e tij, që u bënë gjatë një vizite në Norvegji, erdhën pas kërkesës së ish-presidentit amerikan, Jimmy Carter, për mbylljen e Guantanamos, pas dyshimeve për keqtrajtim të të burgosurve.
XS
SM
MD
LG