Ndërlidhjet

BEOGRAD


Nënsekretari amerikan i shtetit Nicholas Burns, sot në Beograd do të bisedojë me zyrtarët më të lartë të unionit Serbi-Mali i Zi, në kuadër të turneut ballkanik, që përfshiu vizitat në Sarajevë dhe Prishtinë.
Nënsekretari i Shtetit Burns pritet t'u bëjë thirrje zyrtarëve të Beogradit të përshpejtojnë arrestimin dhe ekstradimin e të akuzuarit për krime të luftës Ratko Mlladiç.
XS
SM
MD
LG