Ndërlidhjet

SACRAMENTO


Byroje Federale e Hetimeve ka arrestuar dy të dyshuar për terrorizëm, që jetonin në Kaliforni.
Një pakistanezo-amerikan dhe i biri i tij u arrestuan pasi djali kishte pranuar se kishte marrë pjesë në një kampe stërvitor të Al-Kaidës në Pakistan.
Sipas deklaratës që i ka dhënë agjentëve të FBI-së, 23-vjeçari kishte kaluar rreth 6 muaj në kampet e Al Kaidës në vitin 2003 dhe 2004, dhe pastaj kishte kërkuar të vijë në Shtetet e Bashkuara për të kryer sulme.
XS
SM
MD
LG