Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka projektuar rritje ekonomike në vitin 2005 për 3.4%, kurse inflacioni parashihet të jetë 2.9%.
Sekretari i Thesarit John Snow tha se rritja ekonomike e Amerikës është e qëndrueshme, dhe themelet e saj janë të forta.
XS
SM
MD
LG