Ndërlidhjet

SHANGAI


Media shtetërore e Kinës ka njoftuar se të paktën 225 njerëz e kanë humbur jetën nga përmbytjet në provincën Hunan në jug të vendit.
Raportohet se linjat e transportit, telekominikimit dhe energjisë elektrike janë ndërprerë, kështu që dukshëm janë vështirësuar përpjekjet e ekipeve të shpëtimit.
XS
SM
MD
LG