Ndërlidhjet

PRAGË


Irani, Japonia, Koreja e Jugut, Arabia Saudite dhe Argjentina, janë vendet e para që u kualifikuan për finalen e kampionatit botëror 2006 në Gjermani.
Në Teheran dhe qytetet tjera të Iranit shpërthyen festimet pas fitores 1:0 ndaj rivalit të Gjirit, Bahreinit.
Arabia Saudite u kualifikua pasi mundi Uzbekistanin 3:0 në Riad.
Ukraina tash është më afër Gjermanisë, pas fitores 1:0 kundër Greqisë, e cila ra në vendin e tretë pas fitores së Turqisë në Kazakistan 6:0.
Në Amerikën Jugore, Argjentina e siguroi vizën për në Gjermani pas fitores 3:1 ndaj Brazilit në Buenos Aires.
XS
SM
MD
LG