Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pretendimet e Koresë së Veriut se po prodhon bomba të reja bërthamore vetëm sa do ta izolojnë atë edhe më shumë nga bashkësia ndërkombëtare, ka deklaruar Shtëpia e Bardhë pas pretendimeve të fundit të Penjanit.
Zëvendësministri i jashtëm i Koresë së Veriut deklaroi për mediat amerikane se Penjani po prodhon bomba të reja bërthamore për t'u mbrojtur nga sulmet e Shteteve të Bashkuara.
Lidhur më krizën në fjalë sot takohen në Uashington presidenti Bush dhe homologu i tij koreano-jugor.
XS
SM
MD
LG