Ndërlidhjet

GAZA


Udhëheqësi palestinez Mahmud Abas, ka marrë premtimin e grupeve militante që të mos prishin armëpushimin e brishtë ekzistues. Abas është takuar në Gaza me përfaqësuesit e 14 grupeve politike përfshi Xhihadin Islamik dhe Hamasin.
Në të tjera zhvillime Gjykata e Lartë e Izraelit ka kaluar planin e qeverisë për tërheqjen nga Gaza, çfarë heq tashmë të gjitha pengesat ligjore për zbatimin e planit.
XS
SM
MD
LG