Ndërlidhjet

KABUL


Aeroplani me punëtoren humanitare Clementina Cantoni është nisur për në Romë. Presidenti afgan, Hamid Karzai e ka përshëndetur punën e ministrisë së Brendshme dhe kontributin e udhëheqësve fisnorë, për lirimin e Cantonit. Ministri i Brendshëm, Ali Ahmed Jalali, ka thënë se nuk është bërë asnjë koncesion për lirimin e saj.
Clementina Cantoni ishte rrëmbyer më 16 maj, në Kabul.
XS
SM
MD
LG