Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KABUL


Aeroplani me punëtoren humanitare Clementina Cantoni është nisur për në Romë. Presidenti i Afganistanit Hamid Kharzai e ka përshëndetur punën e ministrisë së Brendshme afgane dhe kontributin e udhëheqësve fisnorë për lirimin e Cantonit.
Ministri i brendshëm Ali Ahmed Jalali tha se nuk është bërë asnjë koncesion për lirimin e saj.
Clementina Cantoni u rrëmbye më 16 maj në Kabul.
XS
SM
MD
LG