Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian tha se do ta hapë zyrën e vet në Bagdad gjatë muajve të ardhshëm.
Komisionerja për Marrëdhënie me Jashtë Benita Ferrero-Valdner tha se zyra do të merret me kontaktet dhe tregtinë në rritje të bllokut me Irakun.
"Do të jetë një ekip i vogël në fillim, por ne duam t'i stërvitim rreth 700 oficerë policie dhe gjykatës. Prandaj mendoj se ajo që do ta bëjmë do të jetë e rëndësishme", tha Ferrero Valdner.
Hapi vijoi një ditë pas vizitës së delegacionit të lartë të Bashkimit Evropian në Bagdad.
XS
SM
MD
LG