Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian i ka paralajmëruar Rumaninë dhe Bullgarinë t'i përshpejtojnë reformat nëqoftëse duan t'i bashkangjiten bllokut në kohë në vitin 2007.
Zëdhënësja e Komisionit Krisztina Nagy tha se nëse dy vendet nuk i plotësojnë të gjitha standardet e nevojshme me ritmin e duhur, hyrja e tyre në unionin mund të shtyhet deri në 2008-ën.
XS
SM
MD
LG