Ndërlidhjet

VJENË


Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë sot e konfirmoi emërimin e një francezi në postin e sekretarit të përgjithshëm.
Marc Perrin de Brichambaut do ta marrë detyrën nga sllovaku Jan Kubis, i cili dy vjet ishte në krye të OSBE-së.
De Brichambaut ka qenë drejtor për çështje strategjike në Ministrinë e Mbrojtjes të Francës.
XS
SM
MD
LG