Ndërlidhjet

PEKIN


Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se virusi i shpezëve po ndryshon shpejtë, dhe vendet duhet të jenë më syçelë për të penguar shpërthimin e ndonjë epidemie.
Shigeru Omi, drejtore rajonale për Paqësorin Perëndimor tha se virusi është sjellur ndryshe në Kinë dhe Vietnam, ku nga gripi i shpezëve u shënuan të paktën 37 viktima.
XS
SM
MD
LG