Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Afganistan tha se shkëmbim zjarri i sotëm në provincën jugperëndimore Paktika ka rezultuar me vrasjen e një ushtari amerikan dhe 7 militantëve.
Ushtria tha se në incidentin janë plagosur edhe 3 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG