Ndërlidhjet

KABUL


Aeroplani me punëtoren humanitare Clementina Cantoni ka mbërritur në Romë.
32 vjeçarja Cantoni u lirua të enjten pasi 24 ditë u mbajt peng nga rrëmbyesit në Afganistan.
Presidenti Hamid Kharzai e ka përshëndetur punën e ministrisë së Brendshme afgane dhe kontributin e udhëheqësve fisnorë për lirimin e Cantonit.
XS
SM
MD
LG