Ndërlidhjet

BAGDAD


Një sulmues vetëvrasës ka vrarë të paktën 5 oficerë policie dhe ka plagosur disa të tjerë, pasi ka arritur të hyjë në Shtabin kryesor në qendër të Bagdadit, dhe e ka aktivizuar bombën. Sulmuesi kishte në shënjestër një njësi elite të policisë komando, e njohur si "Brigada e Ujqërve".
Sulmi ndodhi disa orë pas shpërthimit të një automjeti bombë në veri të Bagdadit, nga i cili u vranë të paktën 10 dhe u plagosën rreth 27 veta.
XS
SM
MD
LG