Ndërlidhjet

PEKIN


Të paktën 30 njerëz kanë vdekur dhe 15 të tjerë janë lënduar nga zjarri që kaploi një hotel në qytetin jugor të Kinës, Shantou.
Ndërkaq nga vërshimet që dje goditën një shkollë në Kinën verilindore, njoftohet të kenë vdekur 36 fëmijë dhe 2 të rritur.
XS
SM
MD
LG