Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një seri sulmesh në Bagdad, të paktën 23 njerëz janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur.
Sulmi më i fundit sot ndodhi para ambasadës sllovake në juglindje të Bagdadit, në të cilin u plagosën 4 vetë.
Ndërsa në jug, të paktën 10 u vranë nga një person i armatosur i cili hapi zjarr në minibusin e tyre, në jug të Bagdadit. Policia tha se të gjitha viktimat ishin punëtorë të ndërtimtarisë.
Po sot, një sulmues vetëvrasës i veshur si polic, ka vrarë të paktën 5 policë dhe disa të tjerë i ka plagosur, në shtabin e një njësie elite të Policisë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG