Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Negociatat për dorëzimin e mundshëm të Ratko Mlladiqit janë duke vazhduar, edhe pse qeveria vazhdon ta mohojë një gjë të tillë", njofton agjencia Associated Press.
Raportohet se bisedimet me ish-komandantin e forcave serbe të Bosnjës janë duke vazhduar, por jepen njoftime të ndryshme për vendin ku ndodhet ai, dhe për kursin e këtyre negociatave.
Mlladiq është njëri nga më të kërkuarit e Tribunalit të Hagës, me akuzat për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit.
XS
SM
MD
LG