Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se ka vrarë rreth 40 kryengritës në sulmet ajrore në Irak afër kufirit me Sirinë.
Ushtria tha se nuk ka patur viktima amerikane, kurse nuk u raportua për viktima civile.
Ndërkaq në Paris, ministria e Jashtme tha se gazetarja franceze Florence Aubenas dhe përkthyesi i saj irakian, sot janë liruar, 5 muaj pasi u rrëmbyen në Bagdad në 5 janar.
XS
SM
MD
LG