Ndërlidhjet

UASHINGTON


Irlandezi Kevin McBride e ka mundur ish kampionin botëror të boksit Mike Tyson mbrëmë në Uashington.
Tyson, i cili pas 3 javësh i mbush 39 vjet, tha pas duelit se ka ndërmend të tërhiqet nga boksi.
Mbrëmë Tyson fitoi 5 milionë dollarë, pjesa më e madhe e të cilave do të shkojnë për kreditorët, taksat dhe ish bashkëshorten e tij.
Kundërshtari Tysonit fitoi vetëm 150 mijë dollarë.
XS
SM
MD
LG