Ndërlidhjet

BEJRUT


Kanë përfunduar votimet për raundin e tretë të zgjedhjeve parlamentare në Liban, të cilat zhvillohen në katër raunde. Në votimet e sotme, në rajonet qëndrore dhe lindore, për të cilat nuk ka njoftime se janë shoqëruar me incidente dhune, gara kryesore është zhvilluar mes dy grupeve anti-siriane. Këto janë të parat zgjedhje në afro 3 dekada që u zhvilluan pa praninë ushtarake siriane.
XS
SM
MD
LG