Ndërlidhjet

KUVAJT


Qeveria kuvajtiane ka zgjedhur sot në krye të ministrisë së planifikimit dhe zhvillimit administrativ, Masuma al-Mubarak, e para grua që merr një post të tillë në historinë e këtij vendi.
Al-Mubarak është profesoreshë e marrëdhënëive ndërkombëtare në Universitetin e Kuvajtit dhe është arsimuar në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG