Ndërlidhjet

MITROVICË


Dhjetëra qytetarë serbë, sot në mëngjes kanë bllokuar urën qendrore në Mitrovicë, vetëm 20 minuta pas hapjes së urës për qarkullimin e trafikut civil me orar të kufizuar.
Njoftimin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i UNMIK-ut, Georgi Kakuk.
Sipas një vendimi të përbashkët të strukturave vendore dhe ndërkombëtare në Mitrovicë, prej sot ura duhej të jetë e hapur 2 orë në ditë. Nëse gjithçka shkon si duhet, administrata ndërkombëtare paralajmëroi se prej 18 korrikut, ura do të jetë e hapur 24 orë.
XS
SM
MD
LG