Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri britanik Tony Blair, sot qëndron në Moskë, ku me presidentin rus Vladimir Putin do të bisedojë lidhur me samitin e grupit G-8, që në qershor mbahet në Gleneagles të Skotlandës.
Zyrtarët thanë se Blair do të kërkojë mbështetjen e Putinit lidhur me qëllimet e tij për të ulur varfërinë në Afrikë, si dhe për aksionet konkrete kundër ngrohjes globale.
XS
SM
MD
LG