Ndërlidhjet

TIKRIT


Dy policë irakian janë vrarë dhe 12 civilë janë plagosur nga një sulmues vetëvrasës me automjet, në qytetin verior Tikrit.
Njëri nga policët e plagosur tha se sulmuesi e ka drejtuar veturën në patrullën e policisë, derisa ishte duke lëvizur përgjatë qendrës së qytetit.
Ndërkaq në Bagdad, Policia ka gjetur trupat e të paktën 6 njerëzve të paidentifikuar, të lënë skaj rrugës.
XS
SM
MD
LG