Ndërlidhjet

VJENË


Agjencia Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore filloi sot takimin një-javor në Vjenë të Austrisë, gjatë të cilit përfaqësuesit pritet ta zgjedhin sërish Mohamaed ElBaradein, në krye të agjencisë.
Javën e kaluar, Shtetet e Bashkuara thanë se nuk do ta kundërshtojnë rizgjedhjen e tij për mandatin e tretë.
Gjatë takimit, pritet që ElBaradei të raportojë lidhur me bashkëpunimin e Iranit me Agjencinë, dhe të diskutohet rreth programit të armëve bërthamore të Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG