Ndërlidhjet

PEKIN


Mediat shtetërore kineze njoftuan sot se numri i të vdekurve nga përmbytjet në verilindje të Kinës, mund të shkojë deri në 200 veta. Zyrtarisht, numri i të vdekurve mbetet 92, shumica prej tyre fëmijë, por, Policia dhe ekipet e shpëtimit janë ende duke kërkuar të zhdukur, dhe ky numër pritet të rritet.
XS
SM
MD
LG