Ndërlidhjet

SHRINAGAR


Të paktën 14 veta janë vrarë dhe rreth 90 janë plagosur sot, nga shpërthimi i një bombe të fshehur në një kamion, në pjesën e Kashmirit të kontrolluar nga India.
Në mesin e viktimave ka civile dhe paraushtarakë, ndërsa është vrarë edhe sulmuesi.
Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.
Pas shpërthimit, banorët vendas kanë protestuar ndaj vonesave të zyrtarëve për t'i shpëtuar të plagosurit. Policia ka përdorur dhunë për t'i shpërndarë. Katër nga protestuesit janë lënduar.
XS
SM
MD
LG