Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha sot se forcat amerikane dhe ato afgane kanë vrarë dy militantë të dyshuar dhe kanë arrestuar 12 të tjerë, pas një shkëmbim zjarri, në Afganistanin jugor.
Gjithashtu sot, policia tha se 18 komandantë të forcave të milicisë talibane u janë dorëzuar autoriteteve, në rajonin jugor Paktia.
Qeveria tha se shumë talibanë janë vetëdorëzuar, pas amnistisë së ofruar në nëntor, nga presidenti Hamid Karzai.
XS
SM
MD
LG