Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian, Mohammad Khatami, tha sot se bombat e së dielës në Ahvaz dhe Teheran që lanë të paktën 9 të vdekur, nuk do të kenë ndikim në zgjedhjet presidenciale që mbahen të premten.
Zyrtarët kanë thënë se 6 persona janë arrestuar në lidhje me këto sulme, por nuk kanë dhënë detaje tjera.
Ndërkaq, gjatë natës dhe sot kanë ndodhur edhe dy shpërthime tjera më të vogla në qytetin juglindor Zahedan, nga të cilat janë plagosur lehtë 2 njerëz.
XS
SM
MD
LG