Ndërlidhjet

BERLIN


Prokurorët gjermanë thanë sot se Policia ka arrestuar tre irakianë që jetojnë në Gjermani, si të dyshuar për mbështetjen e grupit militant islamik, Ansar al-Islam. Ata thanë se tre personat janë arrestuar gjatë bastisjeve në Nuremberg, Munich dhe Buehl.
Ansar al-Islam është grup islamik që vepron në pjesën veriore të Irakut dhe besohet të ketë lidhje me Al-Qaida-n.
XS
SM
MD
LG