Ndërlidhjet

VJENË


Agjencia Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore vazhdon sot takimin njëjavor në Vjenë, për të diskutuar rreth programit bërthamor të Teheranit, dhe krizës me Korenë e Veriut.
Në ditën e parë, Agjencia ka rizgjedhur për të tretën herë në krye të saj, Mohamed ElBaradein.
Në fund të takimit, Bordi i guvernatorëve të Agjencisë pritet të dalë me raporte; mbi programin bërthamor të Iranit dhe atë të Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG