Ndërlidhjet

KABUL


Mbi 2000 raste të kolerës janë shënuar në kryeqytetin afgan Kabul gjatë javëve t ëfundit.
Sipas ekspertëve ndërkombëtarë në terren ekziston rreziku u shpërthimit të epidemisë s ëkolerës.
Përhapja e kolerës është bërë kryesisht përmes ujit dhe ushqimit të ndotur.
XS
SM
MD
LG