Ndërlidhjet

KABUL


Së paku 8 veta kanë humbur jetën nga kolera dhe llogariten mbi 2000 të prekur nga kjo sëmundje, në kryeqytetin afgan Kabul gjatë javëve të fundit.
Sipas ekspertëve ndërkombëtarë në terren ekziston rreziku i shpërthimit të epidemisë së kolerës.
Përhapja e kolerës është bërë kryesisht përmes ujit dhe ushqimit të ndotur.
XS
SM
MD
LG