Ndërlidhjet

ATHINË


Xhamajkiani Asaf Powell ka thyer rekordin botëror në 100 metërsh, duke i përshkuar në 9.77 sekonda. Rekordi i mëparshëm mbahej nga Tim Montgomwri dhe ishte vendosur në vitin 2002.
XS
SM
MD
LG