Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kërkojnë që i akuzuari kryesor i Tribunalit të Hagës, Ratko Mlladiq, të dorëzohet, jo më larg se 10 vjetori i Masakrës së Srebrenicës", i ka thënë agjencisë Reuters, nënsekretari amerikan i Shtetit, Nicholas Burns.
"Ne dëshirojmë që dorëzimi të ndodh sa më parë dhe gjithsesi para 11 korrikut", ka thënë Burns.
XS
SM
MD
LG