Ndërlidhjet

KABUL


Forcat qeveritare afgane, të mbështetura nga trupat e Shteteve të Bashkuara, kanë vrarë 7 kryengritës talibanë dhe kanë arrestuar 10 të tjerë, në një operacion në jug të Afganistanit.
Gjenerali Muslim Amid njoftoi se militantët janë vrarë gjatë një operacioni të përbashkët, në Mian Nishin të Kandaharit. Ai tha se operacioni është duke vazhduar.
XS
SM
MD
LG