Ndërlidhjet

LONDËR


"Kushtetuta e Bashkimit Evropian nuk është në valë të njëjta me popullatën e bllokut", ka thënë kryeministri britanik, Tony Blair.
Sipas tij, Evropa me 25 vende nuk është si Evropa me 15 vende anëtare.
Blair ka thënë se popullta në vendet e BE-së është duke i shtuar dilemat rreth ekonomisë, sigurisë dhe imigrimit.
XS
SM
MD
LG