Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia dhe Mali i Zi e kanë dënuar sot masakrën e Srebrenicës, ku në vitin 1995 janë ekzekutuar rreth 8 mijë boshnjakë. "Këshilli i Ministrave i dënon ashpër krimet e kryera ndaj të burgosurve dhe civilëve boshnjakë në Srebrenicë", thuhet në deklaratën e Këshillit, përmes të cilës njoftohet gjithashtu se një delegacion nga Beogradi do të marrë pjesë në shënimin e 10 vjetorit të masakrës, më 11 korrik.
XS
SM
MD
LG