Ndërlidhjet

VARSHAVË


Ministri polak i Mbrojtjes, Jerzhi Shmajxhinski, tha sot se qeveria e tij, gjatë verës, do të reduktojë numrin e trupave në Irak nga 1 mijë e 700 në rreth 300 trupa.
Këtë e njoftim ai e bëri pas takimit me Sekretarin britanik të Mbrojtjes, John Reid, në të cilin ata kanë diskutuar rreth sigurisë evropiane dhe globale.
XS
SM
MD
LG