Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti amerikan, George Bush, dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin, kanë biseduar sot në telefon për reformimin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara.
Agjencia Associated Press e ka cituar sekretarin për media të Shtëpisë së Bardhë, Scot McClellan, të ketë thënë se reforma e OKB-së ishte tema e vetme e bisedës.
Kurse, agjencia Interfax, duke iu referuar shërbimit për media të presidentit rus, njoftoi se Bush dhe Putin kanë shkëmbyer mendime për ccështje dypalëshe dhe ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG