Ndërlidhjet

ZAGREB


Ish-ylli botëror i futbollit, Diego Maradona, ka arritur në Kroaci për të luajtur në një ndeshje humanitare, me legjenda të tjera botërore të sporteve.
Ndeshja organizohet me qëllim të mbledhjes së parave për një Jetimore në Novi Vinodolski, në veri të Kroacisë.
Në këtë ndeshje do të luajnë edhe teniseri amerikan, John McEnroe, austriaku Thomas Muster, dhe heroi vendor Goran Ivanisheviq, kurse gjermani i lënduar Boris Becker, vetëm do të jetë i pranishëm në stadium.
XS
SM
MD
LG