Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara presin që Tribunali i Hagës ta përfundojë punën në afatet e caktuara, i ka thënë kryeprokurores, Carla Del Ponte, sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice, njoftoi zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Shin MekKormak.
Del Ponte dhe kryetari i Gjykatës, Teodor Meron, kanë biseduar dje në Uashington, me sekretaren Rice, nënsekretarin, Nicholas Burns, dhe zyrtarë tjerë të lartë amerikanë.
XS
SM
MD
LG