Ndërlidhjet

TEHERAN


Në Iran kanë filluar votimet për zgjedhjet presidenciale, nën masa të shtuara sigurie.
Ish presidenti Akbar Hashemi Rafsanxhani, shihet si favoriti kryesor në mesin e kandidatëve. Kleriku 70-vjeçar ka premtuar më shumë liri individuale dhe zgjidhjen e problemeve ekonomike, përfshi punësimin, në një shoqëri me moshë tepër të re siç është Irani.
XS
SM
MD
LG