Ndërlidhjet

LAGOS


Shtetet e Bashkuara përkohësisht e kanë mbyllur konsullatën në Lagos, duke i cituar si shkak për mbylljen, kërcënimet e pa specifikuara të sigurisë.
Hapin e ndoqën edhe Britania, Gjermania dhe vendet tjera, të cilat gjithashtu i mbyllën misionet e tyre diplomatike në qytetin më të madh të Nigerisë.
XS
SM
MD
LG