Ndërlidhjet

KABUL


Ministri i Mbrojtjes i Afganistanit Rahim Wardak ka paralajmëruar se rrjeti terrorist Al Kaida po rigrupohet në prag të zgjedhjeve parlamentare, dhe planifikon të ndërmarrë sulme të ngjashme me ato në Irak.
Wardak tha se Al kaida dhe luftëtarët talibanë po pranojnë ndihma nga "fuqitë rajonale", të cilat nuk dëshirojnë të shohin një prani më afatgjate të Shteteve të Bashkuara në Afganistan.
XS
SM
MD
LG